WWW ART Strony internetowe i usługi komputerowe - Internet
SZEROKOPASMOWY DOSTĘP DO INTERNETU Szerokopasmowy dostęp do internetu – usługa polegająca na łączeniu z internetem za pomocą medium o dużej przepustowości. Połączenie nawiązywane jest na szerokim paśmie częstotliwości, jakie wytwarzane jest przez modem. Najczęściej wykorzystywaną jest technologia z rodziny DSL (xDSL).

Szerokopasmowy dostęp jest następcą dostępu wąskopasmowego, przy którym połączenie następowało po wykonaniu połączenia telefonicznego z wykorzystaniem modemu. Przepustowość takiego połączenia miała ograniczenie do 56 Kb/s i wymagało pełnego wykorzystania pasma połączenia telefonicznego. Wiązało się to z brakiem możliwości odbioru połączeń telefonicznych podczas nawiązanego wcześniej połączenia z internetem poprzez modem.

W technologii dostępu szerokopasmowego dzięki dokonaniu podziału pasm częstotliwości na kanały (instalowanie specjalnego filtra), pozwala na równoległe przesyłanie danych cyfrowych łącznie z analogową lub cyfrową komunikacją głosową.
WWW ART Strony internetowe i usługi komputerowe - WiFi KONFIGURACJA SZEROKOPASMOWEGO DOSTĘPU DO INTERNETU W przypadku gdy klient chce dołączyć do grona abonentów szerokopasmowego dostępu do sieci Internet, nasza firma służy pomocą przy doborze odpowiedniej przepustowości oraz rodzaju łącza. Na państwa życzenie pracownik naszej firmy może dokonać konfiguracji wszystkich powiązanych urządzeń (modem, router, karty sieciowe) dzięki czemu Internet zostanie udostępniony w Państwa lokalnej sieci LAN/WiFi. WRÓĆ